Tr. Kov 29th, 2023
15 paprastų būdų gyventi laimingą gyvenimą

„Laimė yra gyvenimo prasmė ir tikslas, visa žmogaus egzistencijos pradžia ir pabaiga.“

Aristotelis tai pasakė daugiau nei prieš 2000 metų. Tai vis dar galioja šiandien. Koks tikrasis gyvenimo tikslas, jei ne gyventi laimingą gyvenimą?

Laimė yra vienas didžiausių tikslų gyvenime, tačiau daugeliui atrodo, kad ji yra nepasiekiama. Daug kas galvoja: „Kai turėsiu gražų namą ar naują automobilį, tada ir būsiu laimingas.“ Bet iš tikrųjų laimę gali pasiekti visi. Didelis namas ar naujas automobilis tikrai nepadarys jūsų laimingesniais; tikrosios laimės suteikia paprasti dalykai. Skaitykite toliau ir sužinokite 15 paprastų būdų, kaip šiandien pat pradėti gyventi laimingesnį gyvenimą.

1. Darykite tai, ką mėgstate
Jeigu jūsų aistra yra žaisti futbolą, rašyti eilėraščius ar mokyti vaikus plaukti, skirkite tam laiko. Kai darai tai ką mėgsti, esi kupinas džiaugsmo. Tai daug geriau, nei versti save daryti tai, kas jums nepatinka.

2. Padėkite kitiems
Kartais, pasiekę savo asmeninius tikslus, viduje vis dar jaučiamės tušti, nes nepadarėme nieko, kad kitų žmonių gyvenimas būtų geresnis. Kai padedame kitiems, jaučiamės laimingesni.

3. Būkite dėkingas
Kai galvojame apie visus dalykus, už kuriuos turime būti dėkingi, suprantame, kokie esame laimingi. Vertindami tai ką jau turime, pradedame jaustis laimingesni.

4. Dalinkitės
Kai dalinamės savo mintimis, laiku ir gebėjimais su kitais, jaučiamės žymiai geriau. Gyvendami nesidalinant, galime tapti labai vieniši. Kai dalinsitės su kitais žmonėmis, jie puikiai jausis su jumis, tai padės pajusti didesnį džiaugsmą savo gyvenime.

5. Daugiau šypsokitės
Stebėkite, kaip tai veikia jus ir aplinkinius. Visada šypsokitės. Šypsena gali padaryti jus laimingesnius. Net jeigu šypsotės dirbtinai, vis tiek jausitės geriau.

6. Mankšta
Kada paskutinį kartą sportavote? Mankšta mažina stresą ir išskiria endorfinus. Sportuoti yra smagu, nesvarbu, ar tai būtų kamuolio spardymas, ar šaudymas iš lanko.

7. Ieškokite gyvenimo mokytojo
Gyvenimo mokytojas padės įvertinti savo gyvenimą ir suprasti kodėl jame jaučiatės nelaimingas. Galbūt laikotės ribojančių įsitikinimų, arba turite emocinių blokų ir to nesuvokiate. Bendraudami su gyvenimo mokytoju, galite suprasti, kodėl iš tiesų esate nelaimingi ir ką galite padaryti, kad pasijustumėte geriau.

8. Raskite būdų, kaip įveikti stresą
Neleiskite stresui atimti iš jūsų teisės būti laimingiems. Jūs nusipelnėte būti laimingi, ir nebūtų teisinga leisti, kad stresas trukdytų. Tokia praktika kaip meditacija gali padėti geriau valdyti stresą ir puikiai jaustis.

9. Sveikai maitinkitės
Daug sudėtingiau jaustis tikrai laimingiems, kai sergate. Bet kai sveikai maitinatės, jaučiatės geriau ir fiziškai, ir protiškai.

10. Praleiskite laiko su savo mylimais žmonėmis
Nėra nieko geriau, kaip leisti laiką su savo artimaisiais. Mes visi esame visuomeninės būtybės ir nesvarbu ar jūs esate intravertas ar vienišas. Smagu leisti laiką su draugais ir šeima, pasikalbėti, pabendrauti ar pasijuokti. Gyvenimas per trumpas, kad leistumėte jį vienas.

11. Atsisakykite negatyvaus mąstymo
Jau žinote, kad neigiamas mąstymas jums kenkia. Tai kaip jo atsikratyti? Pasistenkite savo neigiamas mintis pakeisti pozityviomis. Mažiau laiko praleiskite su negatyviais žmonėmis ir daugiau laiko praleiskite su pozityviais žmonėmis.

12. Dovanokite dovanas
Jums nereikia dovanoti brangių dovanų; kartais eilėraštis, žinutė ar elektroninis laiškas pašviesins kito žmogaus, o taip pat ir jūsų dieną. Pasidalinkite tuo, ką galite duoti visiems nuostabiems žmonėms savo gyvenime.

13. Atleiskite kitiems
Pyktis daug labiau pakenks jums, nei žmogui prieš kurį jį laikote. Pastebėsite, kad jaučiatės daug geriau, kaip atsisakote pykčio. Geriau sutelkite dėmesį į šviesią ateitį ir būsite daug laimingesni.

14. Pasivaikščiojimas gamtoje
Laikas praleistas gamtoje gali suteikti daug gerų emocijų, ypač kai gyvenate triukšmingame miesto pasaulyje. Pasivaikščiojimas parke ar prie upės, grynas oras, leidžia pajausti ir įvertinti gamtos grožį ir pozityviai nuteikia.

15. Būkite savimi
Kaip sakė Steve’ as Jobsas, „Jūsų laikas ribotas, todėl nešvaistykite jo gyvendami kito žmogaus gyvenimą“. Susitaikykite su tuo, kas esate, tiesiog būkite savimi ir pajusite laimę.

Tikiuosi, kad šios paprastos taisyklės suteiks daug laimės ir džiaugsmo jūsų gyvenimams.