Tr. Kov 29th, 2023
5 pinigų taisyklės

Apie tai, kaip būti turtingu ir laimingu arba kaip elgtis su pinigais, kad jų visada būtų ir jie neštų džiaugsmą.

Pateikiame 5 taisyklės, kurios padės visada turėti pinigų.


Žinokite, kur leidžiate pinigus.

Kompanijos „Soldo“ įkūrėjas ir vadovas Carlo Gualandri sako, kad žmonės dažnai leidžia pinigus, dažnai nesuvokdami kiek ir kam. „Žinokite, kam kasdien leidžiate pinigus, kad galėtumėte stabilizuoti šį procesą. Jei visa šeima vadovausis šiuo principu – tuo geriau“, – sako specialistas.

Tvarkykite biudžetą kaip kancleris.

„Tai labai paprasta – tereikia žinoti, kiek gaunama ir kiek išleidžiama. Nėra nieko veiksmingiau, nei sudaryti šeimos biudžetą ir jo laikytis, – aiškina C. Gualandri. – Šeima – keli individai su skirtingais poreikiais ir norais. Realistiškai sudarykite biudžetą, kuris atitiktų kiekvieno šeimos nario poreikius.“

Taupykite, taupykite, taupykite.

„Kas mėnesį atidėkite tam tikrą sumą pinigų – tai labai veiksmingas būdas, – aiškina finansų specialistas – Kad ir kiek uždirbtumėte, įpraskite kažkiek atidėti, ir šio teigiamo įpročio rezultatai greitai jus maloniai nustebins, o taip pat bus pavyzdys vaikams, jei jų turite.“

Išleiskite mažiau, nei uždirbate.

Kai pastoviai, realiu laiku būsite informuoti apie savo išlaidas, labai greitai pastebėsite, kad išleidžiate daugiau, nei uždirbate. Elementari matematika padės neįklimpti į skolas ir kas mėnesį skirti dalį pinigų santaupoms.

Laikykitės 50-20-30 taisyklės.

Paskirstykite pinigus: pavyzdžiui, 50 proc. skiriama pragyvenimui, 20 proc. atidedama į santaupas, o 30 proc. skiriama pramogoms. „Šis principas turėtų būti esminis, nuo jo galima pradėti biudžeto tvarkymą“, – pataria M. Qubbajas.