Tr. Kov 29th, 2023
Lietuva

Lietuva – didžiausia ir daugiausiai gyventojų turinti „Baltijos sesė“. Nepriklausoma valstybė suvereni jau netrumpą laikotarpį, tačiau įdomybes ir istoriją ši žemė kaupia kelis tūkstantmečius. Nuo tada, kai čia atsikėlė baltų gentys, dabartinė Lietuvos teritorija gali sudominti įvairiomis gamtos išdaigomis, nuoširdžiais žmonėmis bei gražia architektūra ir spalvinga istorija. Tačiau ką gi įdomiausio galima pasakyti apie nedidelę, bet spalvingą Lietuvą?

Pateikiame 10 įdomių faktų apie mūsų tėvynę

Futbolo žvaigždė Romualdas Marcinkus buvo vienintelis Lietuvos pilotas tarnavęs ,,Royal Air Force‘‘ Antrojo pasaulinio karo metu.

Pasak tyrimo, kurį atliko prancūzų mokslininkas 1989 metais, – Lietuva yra geografiniame Europos centre.

Lietuvių kalba yra senesnė net už graikų, slavų ar net lotynų. Ji priklauso indoeuropiečių grupei ir yra arčiausiai sanskrito.

2011 metais Lietuva užėmė pirmąją vietą pasaulyje pagal interneto įkėlimo ir parsisiuntimo greitį.

Lietuviai pirmieji atrado, jog degtinę galima pasigaminti iš javų.

Lietuva pirmoji paskelbė nepriklausomybę Sovietų sąjungoje, 1990 metais.

Lietuva – vienintelė šalis pasaulyje turinti savitą kvapą. Jis vadinamas „Lietuvos kvapu”.

Krepšinis – lietuvių kraujyje. Keletas Lietuvos krepšinio žaidėjų tapo sėkmingais NBA žaidėjais. Vienas garsiausių krepšininkų pasaulyje – Arvydas Sabonis.

Vilniaus universitetas buvo pirmasis universitetas rytų Europoje.

Popiežiaus Jono Pauliaus II mama buvo lietuvių kilmės.

Tokie, šio straipsnio autoriaus nuomone, yra 10 įdomiausių faktų apie Lietuvą. O kokius jūs žinote įdomius faktus apie mūsų šalį? Pasidalinkite komentaruose.