Tr. Kov 29th, 2023
Įdomūs faktai apie loterijas

Loterijos jau daugybę metų žaidžiamos visame pasaulyje. Loterijas supa ne tik įvairiausi mitai, bet ir įdomiausi faktai.

Pateikiame 5 įdomius faktus apie loterijas.

Loterijos gyvuoja jau daugiau nei 2000 metų Ankstyviausios loterijos formos užfiksuotos daugiau nei 100 m. prieš Kristų Senovės Romoje ir Hanų dinastijos valdymo laikotarpiu Kinijoje. Hanų dinastijos metu buvo sukurti Keno žaidimo pradmenys, o Senovės Romoje loterijos buvo pasitelkiamos kaip priemonė gauti lėšų miesto statybų darbams.

Didžiausias dabartinis loterijos laimėjimas viršija 700 mln. dolerių Didžiausias iki šiol laimėtas loterijos prizas priklauso Mavis Wanczyk iš Masačusetso valstijos. 2017 m. ji laimėjo įspūdingą 758,7 mln. dolerių vertės didįjį prizą. Vos tik sužinojusi apie laimėjimą, medicinos srityje dirbusi moteris iškart metė darbą ir sakė pirmiausia skirsianti laiko poilsiui. Statistika teigia, jog net 52 proc. žmonių, laimėjusių milijoną ar daugiau, išeina iš darbo.

Net 85 proc. loterijos laimėtojų nori išlikti anonimai Turbūt nieko keisto, kad didžioji dalis didelių prizų laimėtojų nori kuo mažiau dėmesio ir stengiasi išlikti anonimiški. Visgi, atsiranda ir tokių, kurie mielai dalinasi savo tolimesniais gyvenimo planais ir džiaugsmu su žiniasklaida bei aplinkiniais.

Dauguma loterijų laimėtojų pergalę atšvenčia su puodeliu kavos Statistika rodo, kad didžioji dalis loterijų laimėtojų pirmiausia pasimėgauja puodeliu kavos.

Didžiausias neatsiimtas loterijos prizas siekia 600 mln. dolerių 2012 m. taip ir liko neatsiimtas populiarios Amerikos loterijos „Mega Millions“ didysis prizas – net 656 mln. dolerių suma! Iki šiol vis dar nežinoma, ar loterijos laimėtojas pametė bilietą, ar tiesiog jį pamiršo. Visgi, tikėkimės, kad jis niekada ir nesužinos, kokią didžiulę galimybę praleido.

Tokie buvo 5 įdomūs faktai apie loterijas.