Tr. Kov 29th, 2023
Kaip išlaikyti motyvaciją darbe

Jei esate kaip dauguma žmonių, tikriausiai yra dienų, kai atvykę į darbą jaučiatės šiek tiek nemotyvuoti. Tačiau jei tikitės tobulėti savo karjeroje, kiekvieną kartą, kai įeinate į darbą, svarbu sukaupti kuo daugiau motyvacijos.

Pateikiame keletą praktiškai patvirtintų patarimų, kuriais galite pasinaudoti, kad darbe išliktumėte labiau motyvuoti.

1. Sutelkite dėmesį į tai, kas svarbiausia

Užuot bandę vienu metu spręsti tuziną projektų, sutelkite visas pastangas ir dėmesį į vieną užduotį vienu metu, pradėdami nuo svarbiausios užduoties, kurią turite atlikti tą dieną.

Jei darbo dieną galvojate apie viską, ką tą dieną reikia padaryti, lengva tapti nemotyvuotam. Tačiau jei susitelksite tik į tai, kas svarbu, ir spręsite po vieną užduotį, jums tikrai bus daug lengviau išlikti motyvuotiems.

2. Pozityvūs teiginiai

Pozityvūs teiginiai yra galinga priemonė, kuri gali būti naudojama siekiant įvairių gyvenimo tikslų, įskaitant motyvaciją ir produktyvumą darbe.

Pavyzdžiui, paprasčiausias pozityvaus teiginio kartojimas: „esu pasiruošęs kiekvieną dieną išėjąs iš namų atlikti savo darbą geriausiai“, gali gerokai padidinti jūsų motyvaciją.

Pasąmonė paprastai tiki dalykais, kuriuos daug kartų teigia sąmoningas protas. Kitaip tariant, jei kiekvieną rytą sau pasakysite, kad esate motyvuoti ir įkvėpti, neilgai trukus pradėsite tuo tikėti.

3. Švęskite pergales

Kai įvykdote užduotį iš savo užduočių sąrašo – kad ir kokia maža ši užduotis būtų – tai pergalė, kuri pastūmėja jus vienu žingsniu arčiau savo tikslų ir turėtų būti švenčiama kaip tokia.

Lengva turėti neigiamą požiūrį į darbą, o neigiamas požiūris yra tarsi vėžys motyvacijai. Užuot rūpinęsi dar nebaigtais darbais, skirkite laiko atšvesti savo pasiekimams darbe.

Tai nereiškia, kad kiekvieną kartą, kai atliekate užduotį, turite surengti vakarėlį. Šypsena ir apmąstymas apie savo gerą darbą, yra viskas, ko reikia norint prasmingai padidinti motyvaciją.

4. Nustatykite savo tikslus

Tikslų nustatymas ir motyvacija neatsiejami dalykai, o moksliniai tyrimai parodė, kad kai turite savarankiškumą savo tikslų atžvilgiu, esate labiau linkę juos pasiekti. Žinoma, daugelis darbuotojų turi vadovų užbrėžtus tikslus ir tikrai negali nusistatyti savo tikslų.

Tačiau jei atsidursite šioje padėtyje, galite pasikalbėti su savo vadovu ir paprašyti būti tikslo nustatymo proceso dalimi. Pasakykite jiems, kad norėtumėte užsibrėžti sau tikslus kaip motyvacijos priemonę ir jie greičiausiai su tuo sutiks.

Jei jums bus uždegta žalia šviesa savo tikslams nustatyti, jūs norėsite įsitikinti, kad nustatote naudingus, pasiekiamus tikslus, kurie iš tikrųjų privers jus atlikti geriausią darbą neperžengiant galimų ribų.

5. Pasvarstykite Kodėl

Tikriausiai dažnai jums sunku atlikti tai, kas gali atrodyti kasdienė ir nesvarbi užduotis. Šiais laikais svarbu pasvarstyti „kodėl“ ir akimirką susikoncentruoti į didelius pasiekimus. Gali atrodyti, kad kasdienė, beprasmė užduotis iš tiesų yra svarbi didelio plano dalis.

Skirdami laiko šiam dideliam planui apsvarstyti, kaip jūsų darbas padeda jį įgyvendinti, galite persiorientuoti ir sustiprinti motyvaciją darbui atlikti.

Šie penki patarimai puikiai tinka bet kuriai pramonės šakai.