Tr. Kov 29th, 2023
Markas Zuckerbergas ir Facebook

Markas Zuckerbergas – žmogus, kuriam turėtume dėkoti, kad turime populiarųjį „Facebook“. Markas gimė 1984 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose, nedideliame Dobso miestelyje.


Informacinių technologijų sritis berniuką traukė nuo mažų dienų. Būdamas vos šeštoje klasėje Markas jau programavo.

Zuckerbergas sukūrė Facebook platformą jo mokslo metais Harvarde 2004 m. vasario 4 d. Tokia mintis jam šovė, kuomet jis sugalvojo sukurti universiteto tinklą. Vėliau su savo kolega Dustinu Moskovitzu jis išplėtė šį tinklą po 45 aukštąsias mokyklas ir tuo metu juo naudojosi tūkstančiai žmonių. 2006 m. rugsėjo mėnesį Facebook platforma išplito už JAV ribų. Nuo to laiko Facebook galimybės plėtėsi ir ši socialinė platforma populiarėjo visame pasaulyje. 2009 m. spalio mėnesį Facebook naudojosi daugiau nei 500 milijonų gyventojų visame pasaulyje. 2010 m. “Time” redakcijos paskelbtas „metų žmogumi“.

Jaunasis Markas visiškai atsidėjo tolesniam socialinio tinklo plėtojimui ir tobulinimui. Metė studijas universitete. „Facebook“ per neįtikėtinai trumpą laiką atnešė milžiniškus turtus.


Svajojantiems apie nuosavą verslą Markas pataria nieko nedaryti dėl pinigų.

Specialistai vis dar suka galvas, kaip šiam jaunam žmogui pavyko sukurti tokį fenomenalų virtualios erdvės kūrinį kaip „Facebook“. Atkaklios žiniasklaidos atstovų pastangos kuo daugiau sužinoti apie Marką retai būna sėkmingos tik dėl to, kad šio projekto autorius – ypač uždara, paslaptinga ir viešumos vengianti asmenybė.

Įdomūs faktai:

• 2008–aisiais Markas paskelbtas jauniausiu pasaulio milijardieriumi.

• Nors jis gimė ir augo žydų šeimoje, tačiau šios tautos tradicijų pernelyg nepuoselėja.

• Ilgametė M. Zuckerbergo mergina – kinė Priscilla Chan. Dar mokydamasis pirmame universiteto kurse, interneto dienoraštyje jaunuolis prisipažino, kad jį traukia azijietės.

• Kalbama, kad Markas su draugais ir kolegomis yra be galo charizmatiškas, atviras ir komunikabilus.

• „Facebook“ projektą M. Zuckerbergas pradėjo kurti Harvardo universiteto studentų bendrabučio kambaryje.

• Apie „Facebook“ sumanytoją jau sukurtas filmas, kuriamas komiksas.

• Prieš užsiregistruodami „Facebook“, nepamirškite, kad kelio atgal nebebus: ištrinti savo duomenų iš čia neįmanoma.