Ko reikia, kad gyvenime sektųsi? Daugelis sutiktų, kad sėkmė – tai aukšti rezultatai jūsų pasirinktoje veiklos srityje. Ar kada nors pagalvojote, kokį vaidmenį turi atlikti protas, kad jums viskas sektųsi?
Galite turėti magistro laipsnį, lankyti daugybę mokymo kursų ir skaityti begales knygų apie lyderystę, ir nors visa tai neabejotinai prisidės prie to, kaip jums sekasi, proto galia gali pakelti jus į sėkmės aukštumas, arba sužlugdyti. Turite išmokti tapti savo proto ir minčių šeimininku.
Sąmoningoje proto dalyje yra pasąmoningas neurologinis ryšių tinklas, kuris maždaug 95 proc. laiko diktuoja jūsų mąstymą, emocinį atsaką į žmones, situacijas ir elgesį. Kai jauti kokį nors spaudimą (kuris dažniausiai būna daugeliui), šis pasąmoningas protas lemia jūsų mintis ir emocijas. Tai reiškia, kad tie sąlygoti mąstymo ir savijautos būdai taps jūsų veiksmais. Dabar pagalvokite, didžioji dalis šio programavimo buvo suformuota, kai jūs buvote vaikas.
Jums pasisekė, kad jūsų mąstymas gali keistis, o tai reiškia, kad jūs galite sukurti save iš naujo. Kad ir ką protas įsivaizduoja, jis gali tai pasiekti. Puikus to pavyzdys – Rogeris Bannisteris, kuris pirmasis įveikė mylią per keturias minutes. Netrukus šį rekordą pradėjo laužyti ir kiti.
Norint kurti pokyčius, reikia šiek tiek daugiau nei pozityvaus mąstymo, ar tiesiog „nustoti taip mąstyti“. Tai tas pats, kas pasakyti žmogui, kuris nerimauja, kad „nustotų nerimauti“.
Vizualizacijos galia
Iš sporto pasaulio galime daug ko išmokti apie aukštus pasiekimus. Sporto specialistai žino ir supranta, kad vien įgūdžių neužtenka, kad žmonės pasiektų pergalę, ar laužytų rekordus. Jie turi išnaudoti proto galią.
Pasąmonė nesupranta, kas tikra, o kas ne. Galite įsivaizduoti, kad rengiate pristatymą, pasirašote verslo sutartį, ar žaidžiate golfą, o jūsų pasąmonė apdoroja patirtį taip, tarsi iš tikrųjų tai darytumėte. Tai vadinama vizualizacija.
Taip pat svarbu kur teka jūsų energija. Šią energiją galite panaudoti kurdami naują vidinę realybę. Lygiai taip pat galite švaistyti tą kūrybinę energiją nerimaudami, įsivaizduodami blogiausius scenarijus ir nuogastaudami dėl to, kas nutiko praėjusią savaitę. Tai tik trukdys jūsų sėkmei – ir padarys jus nelaimingus!
Naujas sėkmingo žmogaus mąstymas
Norėdami pradėti kurti naują mąstymą sėkmei, raskite ramią vietą bent 15 minučių per dieną, kur galėsite susikaupti ir kur jūsų niekas netrukdys ir atlikite šiuos penkis paprastus žingsnius:
1 žingsnis. Nuraminkite protą
Pasąmoningo proto neįmanoma pasiekti, jei galvoje daug minčių, o protas labai neramus. Yra 6 skirtingos smegenų bangų būsenos, o kai jaučiate stresą, smegenys yra didelio beta diapazono, o tai chaoso būsena. Šioje būsenoje negalima įsisavinti ar išsaugoti jokios naujos informacijos.
Todėl reikia nuraminti protą. Užsimerkite ir atkreipkite dėmesį į kvėpavimą. Atpalaiduokite pečius, abi pėdas laikykite ant grindų. Kelias minutes tik sekite savo kvėpavimą. Kai tai darysite, mintys pamažu ims nykti. Atsipalaiduokite ir toliau sekite kvėpavimą. Tai tas pats, kas dresiruoti šuniuką, dėmesys nukrypsta, o jūs vėl gražinate jį prie kvėpavimo. Kai pradėsite atsipalaiduoti, leiskite, kad iškvėpimas būtų šiek tiek ilgesnis nei įkvėpimas. Tokiu būdu kvėpavimas, centrinę nervų sistemą perkelia į parasimetrinę būseną – atsipalaidavimo būseną, sulėtindamas smegenų bangų vibracijas. Tada pasiekiama tetos smegenų bangos būsena, kuri yra panaši į hipnozę.
2 žingsnis. Sutelkite dėmesį į tai, ko NORITE, o NE į tai, ko nenorite
Žmonės nuolat mąsto apie tai ko nenori. Pasąmonė priima tokius minčių impulsus ir tai tampa tikrove. Jeigu norite, kad jums gyvenime sektųsi, turite galvoti apie tai ko norite, kas jums suteiktų džiaugsmo ir laimės.
3 žingsnis. Sukurkite save iš naujo
Pasąmonė neskiria to kas yra tikra ir to ką jūs išsivaizduojate. Turite galingą vaizduotę, neįtikėtiną jėgą. Nustokite galvoti apie blogiausius scenarijus ir geriau įsivaizduokite save sėkmingu žmogumi.
Kai mintyse turite sėkmingos ateities vaizdus, sujunkite juos su pakiliomis emocijomis, tokiomis kaip džiaugsmas, pasitikėjimas savimi, viltis ar meilė. Kai tai padarysite, pradėsite kurti naują proto būseną ir naują tikrovę – mokysite save, ką jau dabar reiškia būti tuo, kuo norite būti.
4 žingsnis. Įpročiai
Jūs esate tai, ką nuolat kartojate! Jūsų protas dirba tendencingai ir nuolat. Jūs neįgysite įgūdžių, reikalingų vairuoti automobilį, naudotis kompiuteriu, nenubėgsite maratono, jeigu nuolat nesitreniruosite. Aristotelis sakė, kad meistriškumas tėra įprotis. Pradėkite kiekvieną dieną įsivaizduodami save kaip laimės kūdikį ir pridėkite emocijų. Netrukus pastebėsite, kaip keičiasi jūsų mąstymas, jausmai, veiksmai ir gyvenimas.
5 žingsnis. Nesustokite siekti sėkmės
Jūs galite pasiekti aukštų rezultatų ir ilgalaikę sėkmę, tačiau atminkite, kad išlaikyti ją, reikia nuolatinių pastangų. Kaip geriausias sportininkas skiria daug laiko meistriškumui ugdyti, mitybai, miegui, poilsiui ir protiniam judrumui, taip ir jūs turite dėti pastangas sėkmei pasiekti.