Tr. Kov 29th, 2023
Napoleon Hill – Mąstyk ir būk turtingas knyga

Mąstyk ir būk turtingas – bestseleris sėkmės tematika. Autorius – Napoleonas Hilas. Knyga parašyta Endriu Karnegio užsakymu: ištyrinėjus daugiau nei 500 JAV sėkmės sulaukusių verslininkų, buvo suformuluoti sėkmės dėsniai, kurių laikantis, galima tapti turtingu.

Tai yra pati populiariausia iš Napoleono Hilo knygų. Parašyta Didžiosios depresijos metais (1937), ji įvairiomis kalbomis buvo išleista daugiau nei 70 milijonų egzempliorių tiražu. Tebeleidžiama ji ir dabar. Jau pats knygos pavadinimas atskleidžia, kad visų didžiųjų pergalių sėklos, pasak Hilo, glūdi žmogaus prote. Deja, pralaimėjimai ir nesėkmės prasideda ten pat. Autorius tvirtina, kad didžioji dalis žmonių nesuvokia, ko jie iš tikrųjų siekia ir kokie yra jų tikslai.

Knygos skyriai yra pavadinti „žingsniais link turtų“ ir jų yra 13: troškimas, tikėjimas, savitaiga, specialios žinios, vaizduotė, planavimas, sprendimas, atkaklumas, komandos jėga, seksualinės energijos transformacija, pasąmonės galia, smegenys ir šeštasis pojūtis.

Knygoje pasakojama apie tai kaip ugdyti pasitikėjimą savimi, mokoma, kaip teisingai kurti planus, aprašomos svarbiausios lyderio savybės, ir tai kas lyderius stumia į nesėkmę. Paminimos svarbiausios nesėkmės priežastys tokios kaip: tikslo neturėjimas, ambicijų nebuvimas, delsimas, azartas, baimė, netinkamas sutuoktinis, prietarai, netinkama profesija, egoizmas.

„Mąstyk ir būk turtingas“ – gausiais pavyzdžiais paremtas sąmoningo turtėjimo vadovėlis, kurį daug neįtikimai turtingų žmonių vertina kaip savo sėkmės katalizatorių.

Visame pasaulyje knyga sulaukė per keliasdešimt leidimų, išleista daugiau nei 70 milijonų egzempliorių tiražu.

Tai be abėjo geriausia, kada nors parašyta knyga apie sėkmę ir finansinį klestėjimą.