Kt. Kov 23rd, 2023
Napoleonas Hilas - Sėkmės filosofas

Napoleonas Hilas – JAV rašytojas, žurnalistas, padėjęs pagrindus asmeninės sėkmės literatūrai bei pozityvaus mąstymo teorijai.

Jo veikalas mąstykir būk turtingas yra viena iš labiausiai perkamų knygų pasaulyje.

Hilas gimė skurdžioje šeimoje. Jo motina (Sarah Sylvania Blair) mirė, kai Hilui buvo vos 10 metų. Jo tėvas James Monroe Hill, vedė po dvejų metų antrąkart. Būdamas 13 metų Napoleonas ėmė dirbti vietiniame laikraštyje, rašė straipsnius. Gaunamas pajamas investavo į savo teisinį išsilavinimą.

1908 duodamo interviu metu pramonės magnatas Endriu Karnegis pasiūlė Hilui apklausti turtingiausius kontinento žmones (500 self – made milijonierių), publikuoti straipsnių ciklą ir išvesti universalią sėkmės formulę, tam pašvenčiant ne mažiau kaip 20 metų.

Buvo apklausti tokie asmenys kaip Tomas Edisonas, Aleksandras Grehemas Belas, Džordžas Eastmanas, Henris Fordas, Elmeris Geitsas, Džonas Rokfeleris, Čarlis M. Švabas, F. V. VulVortas, Wiljamas Vrigli Jr., Džonas Vanamaker, Wiljamas Dženingsas Bryanas, Teodoras Ruzveltas, Wiljamas H. Taftas, Vudru Vilsonas bei Dženingsas Randolfas. Projektas užtruko daugiau kaip 20 metų. Napoleonas Hilas tuo metu užsiėmė pačia įvairiausia veikla, taip užsidirbdamas pragyvenimui.

Per visą savo gyvenimą Hilas išbandė daug profesijų. Baigęs verslo koledžo pirmą kursą, 5 metus dirbo stenografistu ir buhalteriu, vadybininku, vadovavo stambiame medžio apdirbimo kombinatui, steigė medienos apdirbimo, prekybos konditerija (saldainiais) verslą, dirbo automobilių pardavimo agentu; kompanijos generalinio direktoriaus konsultantu, JAV Prezidento patarėju; teisininku, reklamos agentu ir vadybininku, agentūros vadovu; dėstytoju verslo koledže, žurnalo redaktoriumi, paskaitininku, laisvai samdomu lektoriumi, fondo vadovu.

Mąstyk ir būk turtingas

Tai yra pati populiariausia iš Napoleono Hilo knygų. Parašyta Didžiosios depresijos metais (1937), ji įvairiomis kalbomis buvo išleista daugiau nei dvidešimties milijonų tiražu.
Autorius tvirtina, kad didžioji dalis žmonių nesuvokia, ko jie iš tikrųjų siekia ir kokie yra jų tikslai.
Jau pats knygos pavadinimas atskleidžia, kad visų didžiųjų pergalių sėklos, pasak Hilo, glūdi žmogaus prote. Deja, pralaimėjimai ir nesėkmės prasideda ten pat. Autorius tvirtina, kad didžioji dalis žmonių nesuvokia, ko jie iš tikrųjų siekia ir kokiie jų tikslai. Todėl žmonėms reikia patikimo vedlio bei patarėjo.

Viską, ką žmogaus protas gali įsivaizduoti ir kuo tikėti, tą jis gali ir pasiekti“