Kt. Kov 23rd, 2023
Populiariausi uždarbiai internetu 2022

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje daugėja pranešimų, siūlančių lankstų grafiką bei solidų uždarbį tiesiog naudojantis internetu ir neišeinant iš namų. Susižavėti tokia galimybe anaiptol nesudėtinga: socialiniuose tinkluose savo teigiama patirtimi dalinasi gausybė žmonių, o darbo skelbimai neretai skamba itin gražiai bei daug žadančiai. Pagaliau, galimybė užsidirbti papildomai traukia ne vieną finansiškai nukentėjusį pandemijos metu.


Besidomint papildomo darbo galimybėmis, verta pradėti ne nuo konkrečių uždarbio įrankių paieškos, bet nuo savo talentų ir gebėjimų revizijos. Pirmiausia, reikėtų įvertinti, ką tikrai mėgstame daryti ir kas mums sekasi geriau nei kitiems. Radę mums patinkančią veiklą, turėsime gerokai daugiau motyvacijos ieškant jos „įdarbinimo“ galimybių internete. Pavyzdžiui, galbūt galime nuotoliniu būdu teikti dizaino ar reklamos paslaugas, mokyti užsienio kalbų, dalytis sukauptomis žiniomis ar įdomiu turiniu. Internete taip pat sėkmingai galima parduoti ir prekes – savo kurtus papuošalus, paveikslus ar drabužius. Tyrimų duomenimis, internetinė prekyba karantino metu ypač suaktyvėjusi, tad pradėti prekiauti savo kurtomis prekėmis dabar – puikus laikas. Tam net nereikia kurti naujos internetinės parduotuvės – prekes parduoti galima socialiniuose tinkluose ar naudojant jau sukurtas nemokamas platformas, pavyzdžiui, „Etsy“, „Ebay“ ar „Amazon“.

Visiškai paprastą būdą užsidirbti siūlo apklausų programėlės, kuriomis tereikia atsakinėti į įvairius klausimus. „Už apklausas paprastai mokami keli eurai. Tikslus atlygis priklauso nuo klausimų skaičiaus ir laiko per kurį reikia atsakyti apklausą. Klausimai įvairūs – nuo įvairių prekių vertinimo iki apklausų apie lankytinas miestų vietas. Nėra teisingų ar neteisingų atsakymų – tereikia pateikti savo nuomonę“, – pasakoja „Bitės Profas“. Viena didžiausių ir populiariausių platformų „Survey Junkie“ už vieną atliktą apklausą sumoka apie 2 eurus. „InboxDollars“ moka pinigus ne tik už atliktas apklausas, bet ir peržiūrėtus vaizdo įrašus ar išbandytus žaidimus. Taip pat daug vartotojų naudojasi „Swagbucks“ programėle.


Platformos „Fiverr“ ar „Upwork“ vienija laisvai samdomus darbuotojus – rašytojus, dizainerius, vertėjus, programuotojus, rinkodaros ir kitų sričių specialistus. „Upwork“ prašo susikurti paskyrą, nurodyti, kuo domitės ir savo kvalifikacijas. Galite rinktis iš trumpalaikių ar ilgalaikių projektų tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems. Atlygis mokamas už įvykdytą projektą, pavyzdžiui išverstą straipsnį arba už laiką, kurį skyrėte darbui atlikti. Panašią programėlę sukūrė ir lietuviai – „Paslaugos.lt“ leidžia rasti įvairias paslaugas teikiančius žmones. Čia renkasi itin plataus spektro specialistai – nuo kirpėjų, trenerių ar masažuotojų iki šunų dresuotojų, biotechnikų ar privačių detektyvų.

Papildomomis uždarbio galimybėmis gali tapti pavėžėjų platformos. Čia uždirbama vairuojant automobilį ii pavežant keleivius arba – pristatant maistą iš įvairių kavinių ar restoranų į klientų pasirinktas vietas su automobiliu, motociklu, dviračiu ar paspirtuku. Norint pradėti veiklą užtenka tik atsisiųsti išmaniąsias programėles kaip pavyzdžiui, „Bolt Driver“ arba „Bolt Courier“ ir užsiregistruoti. Naudojantis jomis priimami užsakymai ir matosi, kurioje vietoje yra pavėžėjo ar maisto užsakymo laukiantys klientai. Kuo daugiau užsakymų įvykdoma, tuo daugiau uždirbama pinigų. Suteikiama galimybė užsidirbti tiek vairuojantiems, tiek norintiems pristatymo paslaugas teikti naudojantis dviračiu ar paspirtuku.

Ieškant papildomo uždarbio būdų internete, žmonės neretai susižavi greito praturtėjimo galimybėmis. Vis dėlto visus internete randamus greito praturėjimo pasiūlymus būtina vertinti ypač atidžiai. Pirmiausia, dėmesį reikėtų atkreipti į žadamos grąžos ir rizikos dydžio santykį. Jei žadama mokėti daug pinigų už ypač mažai atlikto darbo ar taikant labai nedidelį rizikos lygį, tai – pirmasis pavojaus signalas, jog pasiūlymas gali būti apgaulingas. Gavę pasiūlymą taip pat turėtume patikrinti kitų žmonių atsiliepimus apie siūlomą sprendimą – jie gali padėti įsitikinti siūlomo darbo patikimumu. Be to, nesileiskite skubinami, skirkite laiko pasiūlymo įvertinimui ir nebijokite atsisakyti, jei pasiūlymas netenkina ar kvepia apgaule.