Tr. Kov 29th, 2023
Pozityvus mąstymas – sėkmingas gyvenimas

Pozityvus mąstymas – tai vienas galingiausių ginklų Jūsų gyvenime, nuo kurio priklauso daugiau nei Jūs kada galėjote pagalvoti. Išsiugdę pozityvaus mąstymo gebėjimą lengviau pasieksite sėkmę, pagerinsite santykius, sveikatą, jausite pasitenkinimą ir vidinę ramybę. Be to, „pozityvistai“ dažniau linkę matyti gyvenimą šviesesnį, daugiau žadantį, geresnį.

Teigiamas mąstymas ne tik naudingas sveikatai. Pozityvios, kupinos džiaugsmo, meilės ir vilties mintys organizme padeda išsiskirti cheminėms medžiagoms, kurios leidžia jaustis gerai. Žodžiu, tai lyg koks uždaras ratas – jei jaučiamės blogai, skiriasi medžiagos, kurios dar labiau pablogina padėtį, o teigiamos mintys padeda gamintis laimės hormonams. Efektyvesnė smegenų veikla, pakylėta nuotaika lemia ir stipresnį imunitetą, ir kartu apdovanoja didesne sėkme gyvenime. Nes visiems patinka gera nuotaika spinduliuojantys žmonės. Taigi jie kur kas lengviau sulaukia pasisekimo ir profesiniame, ir asmeniniame gyvenime. Kartais girdime ką nors su pavydu sakant: „Tas tai laimės kūdikis, gimė su maškinėliais.“ Tačiau esmė ta, kad žmonės patys save užprogramuoja sėkmei arba nesėkmei. Argi kada girdėjote, kad sektųsi tam, kuris nuolat bamba, kad gyvenimas apgailėtinas ir nieko gero negalima sulaukti?

Mokslininkai įrodė, kad tada, kai išgyvename pozityvias emocijas, pavyzdžiui, džiaugsmą, laimę, meilę, pasitenkinimą, savo aplinkoje atkreipiame dėmesį į kur kas daugiau galimybių, matome daugiau perspektyvų ir atitinkamai bandome taip gyventi, kad visu tuo pasinaudotume, nes mūsų protas ne riboja, o plečia horizontus. Dažnai vieni kitiems linkime džiaugtis gyvenimu, kaip tai daro vaikai. Kodėl? Todėl, kad jie akcentuoja džiaugsmingus gyvenimo įvykius, nesiremia bloga patirtimi ir gyvena šia akimirką – ne vakar diena ar laukdami rytojaus. Net jei vaikui nutinka kas nors negera, pavyzdžiui, važiuodamas dviračiu jis nukrenta ir nusibrozdina kelius, vis tiek keliasi ir vėl bando, nes negalvoja apie tai, kad jam nepasisekė, bet džiaugsmingai siekia tikslo – išmokti gerai važiuoti dviračiu. Ir tokiu būdu ugdo savo įgūdžius. O įgyti įgūdžiai pamažu keičia gyvenimą, nes mus sustiprina, leidžia pozityviau mąstyti. Kaip šias žinias pritaikyti praktiškai? Teorija neduoda jokios naudos, kol ji neišbandoma, neįsisavinama ir netampa gyvenimo dalimi.

Išgyventos teigiamos emocijos virsta į pozityvų mąstymą, teigiamas nuostatas, kurios padeda tinkamai priimti gyvenimo iššūkius, ramiai reaguoti ir į nepalankias situacijas, o svarbiausia – gelbsti suvokiant save ir aplinkinius.