Kt. Kov 23rd, 2023
Prancūzija - populiariausia turistų lankoma vieta

Prancūzija didelė šalis ir apie jos grožį ir didybę galima kalbėti be galo, tačiau daug geriau visą tai pamatyti savo akimis. Vaikščioti siauromis akmenuotomis gatvelėmis, įkvėpti gurmaniško maisto ir skanių pyragų kvapo, pajusti viduramžių atmosferą senovės pilyse…

Pateikiame keletą įdomių faktų, apie šia turistų taip mėgstamą šalį.

Prancūzija yra trečia pagal dydį Europos valstybė (pirmoji – Rusija, antroji – Ukraina). Prancūzijos ekonomika užima trečią vietą ES po Vokietijos ir Jungtinės Karalystės ir yra septinta pasaulyje. Prancūzija iš esmės padalinta į dvi dalis. Pirmoji – vadinamoji metropolija – sudaryta iš Vakarų Europoje esančios žemyninės Prancūzijos ir Korsikos salos. Antroji Prancūzijos dalis yra užjūrio teritorijos. Tai buvusios Prancūzijos kolonijos, nusprendusios rinktis ne nepriklausomybę nuo Prancūzijos, o buvimą jos sudėtyje.

Prancūzijos imperija istoriškai buvo antra didžiausia po Britų imperijos. Didžiausio klestėjimo laikais prancūzai valdė didžiąją dalį Šiaurės ir Vakarų Afrikos, Siriją, Madagaskarą, Vietnamą ir dar daugelį užjūrio teritorijų. Dėl to daugelis Afrikos tautų moka prancūzų kalbą. Įdomu tai, kad prancūziškai kalbančių žmonių Afrikoje yra daugiau nei Europoje. Prancūzai pėdsaką paliko ir Amerikoje – prancūzų kalba yra viena iš oficialių Kanados kalbų. Beje, anglų kalba tarptautine ir įtakingiausia tapo palyginti neseniai – tik XX amžiuje, sustiprėjus JAV įtakai. Iki tol šimtmečius tarptautinės kalbos vaidmenį atliko prancūzų kalba. Sunku patikėti, tačiau XIX a. net rusų ar turkų aristokratai tarpusavyje kalbėdavosi prancūziškai. Šiuo metu šią kalbą pasaulyje vartoja apie 270 milijonų žmonių.

Prancūzijos sostinėje Paryžiuje esantis Eifelio bokštas – vienas labiausiai atpažįstamų statinių pasaulyje. Jo aukštis – 320.75 metro, jame yra du restoranai, paštas ir apžvalgos aikštelės. Bokšte veikia liftas, keliantis iki pirmų trijų apžvalgos aikštelių.


Prancūzijoje brangiu ir gana prabangiu gėrimu laikomas alus. Tačiau vynas nėra brangus, restoranuose užsisakius pietus juo dažnai vaišinama veltui. Prancūzai mėgsta vyną su vietinės gamybos sūriu. Šalyje gaminama 400 rūšių sūrio, tačiau parduotuvėse galite rasti net iki 1000 rūšių. Populiarus gėrimas – karštas šokoladas. Jį populiaru gerti iš dubenėlių, pamirkant kokią bandelę.

Jeigu kelionės į Prancūziją metu susirasite antrąją pusę, tuomet turėtumėte žinoti, kad Prancūzijos įstatymai draudžia porelėms bučiuotis ant traukinių platformų. Šis įstatymas įvestas 1910 metais, kai traukinių mašinistai skundėsi nuolat vėluojantys dėl niekaip išsiskirti negalinčių porelių.