Stivenas Polas „Stivas“ Džobsas buvo JAV verslo magnatas ir išradėjas. Jis buvo vienas „Apple“ kompanijos įkūrėjų, vadovas ir direktorių tarybos narys. S. Džobsas taip pat įkūrė įmonę „Pixar“ ir jai vadovavo. 2006 m., susijungus „The Walt Disney Company“ ir „Pixar“.
Styvo Džobso vardas mums asocijuojasi su visame pasaulyje garsiu prekės ženklu „Apple“. Styvas Džobsas – vienas iš šios kompanijos įkūrėjų. Sėkmė, lydėjusi Styvą Džobsą versle, ne visuomet buvo jo gyvenimo palydovė.
Džobsas kilęs iš neturtingos šeimos, kurioje nebuvo lėšų net jaunuolio mokslams, todėl Styvas Džobsas negavo aukštojo išsilavinimo. Bet kaip matyti, šis faktas jam nesutrukdė gyvenime pasiekti to, apie ką daugelis turinčiųjų išsilavinimą galėtų tik pasvajoti.
Visiems kėlė nuostabą, kaip jauna kompanija, valdoma jauno, nepatyrusio vaikinuko, tiesiog šuoliais kopė į sėkmės viršūnę ir pasiekė didžiulių pasiekimų technologijų sektoriuje. Netrukus (80-ųjų metų pradžioje) Styvas Džobsas jau tampa pačiu jauniausiu milijonieriumi Amerikoje.
Styvas buvo kompanijos idėjininkas, sumanytojas, pasikvietęs pažįstamą tapti kompanijos prezidentu. Nepaisant to, įvykus konfliktui tarp Džobso ir kompanijos prezidento, Styvas buvo išstumtas iš kompanijos.
Styvas ilgai nelaukė ir ėmėsi kitų darbų. Jis įniko į naują darbą kompanijoje „Next“, gaminusioje kompiuterius švietimo įstaigoms. Tačiau ši kompanija veikė nuostolingai. Nepaisant to, Styvas jos nemetė, tiesiog įsigijo dar vieną kompaniją – „Pixar“. Šios kompanijos veikla – kompiuteriniai specialieji efektai. Būtent šis pirkinys netrukus tapo Styvo aukso kasykla.
„Pixar“, išleidus pirmąjį kompiuterinį multiplikacinį filmą „Žaislų istorija“, neregėtais tempais kilo aukštyn. Ji suklestėjo, nors prieš tai taip pat jau balansavo ant bankroto ribos.
Tuo tarpu prisiminus „Apple“, tai jai be Styvo sekėsi nekaip ir prezidentas, nupirkęs Styvo kompaniją „Next“ buvo priverstas kviestis Džobsą atgal imtis kompanijos valdymo. Styvas pasiekė, kad dabar „Apple“ vienas žinomiausių prekių ženklų visame pasaulyje.
2011 m. rugpjūtį Džobsas atsistatydino iš „Apple“ vadovo pareigų, tačiau liko pirmininkauti direktorių tarybai. Praėjus kelioms valandoms po Džobso pasitraukimo, „Apple“ akcijų vertė nukrito 5 %. Palyginti nedidelis akcijų vertės nuosmukis, žinant Stivo Džobso svarbą „Apple“ kompanijai, buvo dėl to, kad Džobso sveikatos problemos visiems buvo žinomos jau kelis metus. 2011 m. sausį Stivas buvo pasitraukęs iš pareigų dėl pablogėjusios sveikatos. Pasak „Forbes“ žurnalo, Džobso pasitraukimas turėjo pakenkti ir „Apple“, ir „Disney“, kompanijoms, kuriose jis atliko svarbų vaidmenį. Tą pačią Džobso pasitraukimo dieną „Disney“ akcijų vertė nukrito 1,5 %.
Stivas Džobsas yra minimas kaip išradėjas arba vienas iš išradėjų 338-iuose JAV patentuose. Jo išradimai prasideda nuo pačio kompiuterio iki lietimui jautraus ekrano, kolonėlių ar klaviatūrų.
Džobsą 1984 m., kartu su Stivu Vozniaku, JAV prezidentas Ronaldas Reiganas apdovanojo Nacionaliu technologijų medaliu (National Medal of Technology). Jie buvo vieni pirmųjų žmonių, gavusių šį medalį. 2007 m. lapkričio 27 d. Džobsą „Fortune“ žurnalas įvardino kaip įtakingiausią žmogų verslo pasaulyje. 2007 m. gruodžio 5 d., Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Švarcnegeris ir pirmoji ponia Marija Šriver (Maria Shriver) įtraukė Stivą Džobsą į Kalifornijos šlovės galeriją (California Hall of Fame).
2009 m. rugpjūtį Džobsas buvo išrinktas įtakingiausiu verslininku tarp paauglių. 2009 m. lapkričio 5 d. „Fortune“ žurnalas Džobsą išrinko įtakingiausiu dešimtmečio vadovu. 2011 m. rugsėjį Džobsas „Forbes“ žurnalo rengiamame įtakingiausių pasaulio žmonių reitinge liko 17 vietoje. 2010 m. gruodį laikraštis „Financial Times“ Džobsą išrinko metų žmogumi.