Tr. Kov 29th, 2023
Tai ko nežinojote apie išradėją Nikola Tesla

Nikola Tesla 1856 metais gimė Austrijos-Vengrijos imperijos kalnuotoje Balkanų pusiasalio Lika vietovėje. Jo tėvas Milutinas ir motina Djuka buvo serbai. Tėvas buvo griežtas, bet mylintis ortodoksinis kunigas, rašytojas ir poetas. Dar vaikystėje Tesla įniko į tėvo biblioteką. Teslos motina buvo talentinga moteris, sukūrusi daug įtaisų namų ūkio darbams – vienas jų buvo kiaušinių plaktuvas. Visus savo kaip išradėjo gabumus Tesla laikė motinos paveldu.

Dauguma nežino, kad Nikola Tesla turėjo nuostabų humoro jausmą. Visuomenė dažnai galvoja, kad mokslininkai yra labai rimti, bet Tesla buvo išradėjas, o šie žmonės paprastai nesilaiko tradicinių visuomenės normų bei kitaip žvelgia į pasaulį.

Netoli esančiame parke Nikola Tesla kasdien šerdavo balandžius. Jis dažnai juos gelbėdavo ir slaugydavo savo bute. Tiesą sakant, Tesla išleido dideles pinigų sumas šių paukščių gydymui. Vieną kartą suma siekė net 2 tūkst. Dolerių.


Tesla buvo giliai susirūpinęs dėl to, kad žmonės gali pernelyg greitai sunaudoti Žemės išteklius. Todėl jis norėjo būti tikras, kad ateityje energija bus gaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Taigi jis ieškojo būdų, kaip išgauti energiją iš vandens, saulės, oro ir žemės. Jis taip pat galvojo, kaip įveikti skurdą, padarant energiją nemokama bei prieinama visiems žmonėms.

Tesla turėjo daug obsesinių-kompulsinių kasdienių ritualų. Tarp jų buvo įprotis kiekvieną vakarą valgyti vakarienę lygiai 20 val. 10 min. Jis mėgo skaičių „3“ ir visus kitus skaičius besidalijančius iš trijų. Todėl, kaip po vakarienės eidavo pasivaikščioti savo rajone, kartodavo tai tris kartus. Tesla jautė stiprią antipatiją purvui bei mikrobams, kuriais žmonės apsikeičia spaudžiant vienas kitam ranką. Jis taip pat nekentė perlų ir žmogaus plaukų.

Kai Tesla mirė, Nuosavybės tarnyba iškart konfiskavo visą išradėjo turtą. Galų gale dauguma dalykų buvo perduoti jo šeimai, dar keli daiktai padovanoti Tesla muziejui Belgrade. Nors išradėjas mirė 1943 metais, tačiau kai kurie jo asmeniniai dokumentai vis dar yra įslaptinti JAV vyriausybės.

2002 m. Nikolo Teslos draugijos prezidentas išsiuntė tris laiškus Jungtinių Tautų pareigūnams prašydamas liepos 10 d. pavadinti Nikolo Teslos mokslo, technologijų ir inovacijų diena, nes tai yra jo gimtadienis. Nors Jungtinės Tautos tokio žingsnio taip ir nepriėmė, tačiau Kroatijos vyriausybė nusprendė tai padaryti pati.