Tr. Kov 29th, 2023
Top 5 geriausių visų laikų knygų

Tikriausiai kiekvienas turime savo mėgstamų knygų sąrašą – jei ne visą sąrašą, tai bent vieną mylimą knygą. Pagal tai, kiek per pastaruosius 50 metų knygų buvo išspausdinta ir parduota, sudarytas visų laikų geriausių knygų penketukas.

„Istorijos“, Antonas Čechovas.

Rusijos romanistas ir pjesių autorius gimė Taganrogo mieste, Pietų Rusijoje, sausio 29 d., 1860-aisiais. Prie jo kūrybos originalumo prisidėjo anksti pradėtas naudoti „sąmonės srauto“ metodo vartojimas, kurį vėliau perėmė Virginia Woolf ir kiti modernistai, taip pat atsisakę tradicinės moralizuojančios kūrinio pabaigos.

„Prarasto laiko beieškant“, Marcelis Proustas.

Tai iškiliausias rašytojo darbas, išgarsėjęs ir dėl savo įspūdingos apimties. Rašytojo kūryboje yra būdingi „nevalingos atminties“ šuoliai. Taip pat ilgi ir itin detalūs daiktų, žmonių, jausmų aprašymai.

„Hamletas“, Williamas Shakespeare’as.

Nieko nestebina, kad ši knyga taip pat pateko į penketuką. „Hamletas“ – tai tragedija, kaip manoma parašyta apie 1600-uosius. Pjesės veiksmas vystosi Danijoje ir pasakoja apie tai, kaip princas Hamletas keršyja už savo tėvo mirtį. Pjesėje nagrinėjamos ir kitos sudėtingos temos, tokios kaip egzistencija ir nebūtis.

„Hekelberio Fino nuotykiai”, Markas Tvenas

Šį knyga, skirta jaunesnei auditorijai, įvardijama kaip viena pirmųjų geriausių Amerikos novelių. Taip pat tai vienas pirmųjų kūrinių, kuriuose nagrinėjama rasizmo problema bei rašoma pirmuoju asmeniu.

„Karas ir taika“, Levas Tolstojus.

Knyga pirmą kartą išleista 1865-1869 metais. Ji pasakoja apie Rusijos visuomenę Napoleono eros metu. „Karas ir taikas“ yra vadinamas žymiausiu ir reikšmingiausiu L. Tolstojaus kūriniu. Kita garsi autoriaus knyga yra „Ana Karenina“.

Toks yra geriausių visų laikų knygų sąrašas. Tai nėra daugiausiai uždirbusios knygos, tačiau jų palikimas neįkainojamas.

O kokia yra Jūsų mėgstamiausia knyga?

Pasidalinkite komentaruose.